PROF. DR. NESLİHAN AKSU
Hakkında

Prof. Dr. Neslihan Aksu Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1994 yılında tamamladı, Doktorasını 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında tamamlandı.

Prof. Dr. Neslihan Aksu 2002-2006 yılları arasında Avrupa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde Uzman Doktor, 2006-2008 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi Doktor olarak görev yaptı. Yine aynı üniversitede 2008-2012 yılları arasında Yardımcı Doçent, 2012 yılından itibaren ise Doçent Doktor olarak görev yaptı. 2018 yılından itibaren aynı üniversite Prof. Dr. olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Neslihan Aksu’nun uzmanlık konuları olan Omuz ağrısı, Dirsek ağrısı, Diz ağrısı, Artroskopik cerrahi, Artroplasti (eklem protezleri), Travma (kırıklar, çıkıklar) gibi alanlarda halen Şişli Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezinde çalışmaktadır.
50
Hasta
50
Makale
50
Bildiri

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi : 1988-1994

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji İhtisası: 1994-1999

Tecrübe:

Florence Nightingale Hastanesi ,  Staf Doktor: 1999-2003

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.D. Yard Doç.Dr.: 2006-2012

Galeazzi Hospital Milano  : 2008

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.D. Doç.Dr   2012-2018

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.D. Prof:  2018-

Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun staf doktoru:  2009’dan beri

Yüksek Lisans Tez Başlığı ve Tez Danışman(lar)ı  :

Doktora Tezi/S.Yeterlik Çalışması/Tıpta Uzmanlık Tezi Başlığı  ve  Danışman(lar)ı : Görevler: Kemik Kavitelerine Değişik Hacimlerde Uygulanan Kemik Sementinin ve Değişik Sıcaklıklardaki Suyun Kavite Duvarına Belirli Uzaklıklarda Turnikeli ve Turnikesiz Uygulamalarda  Meydana Getirdiği Sıcaklık Değişikliklerinin Koyun Distal Femurlarında Açılan Kavitelerde İn Vivo Olarak Araştırılması .

Tez Danışmanı: Prof Dr Veli Muzaffer Murat Hız ( İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.B.D.)

Yüksek Lisans Tez Başlığı (özeti ekte) ve Tez Danışman(lar)ı : Doktora Tezi/S.Yeterlik Çalışması/Tıpta Uzmanlık Tezi Başlığı (özeti ekte) ve Danışman(lar)ı : Görevler: Kemik Kavitelerine Değişik Hacimlerde Uygulanan Kemik Sementinin ve Değişik Sıcaklıklardaki Suyun Kavite Duvarına Belirli Uzaklıklarda Turnikeli ve Turnikesiz Uygulamalarda Meydana Getirdiği Sıcaklık Değişikliklerinin Koyun Distal Femurlarında Açılan Kavitelerde İn Vivo Olarak Araştırılması . Tez Danışmanı: Prof Dr Veli Muzaffer Murat Hız ( İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.B.D.)

İdari Görevler :

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Koordinasyon Komitesi Üyesi

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Hasta Hakları ve Hasta Eğitimi Komitesi Üyesi

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Hasta Güvenliği Komitesi Üyesi

Konuşmacı: Proksimal Humerus Kırıklarının Cerrahi Tedavisinde Plak ve Vida Tespit. 27. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Belek Antalya 24-29 Ekim 2017

Oturum Başkanlığı: PRP tedavisi Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 2016. 12-15 Mayıs

Konuşmacı: İHAT toplantıları 2012-2013 Ayak Bileği Çevresi Kırıkları. Ayak Bileği’nin  Muaynesi ve Radyolojisi

Oturum Başkanlığı: 6. Omuz ve Dirsek Cerrahi Kongresi 27. Mart 2010 Ankara Tartışmalı Oturum: Humerus proksimal ve diafiz kırıklarında sözlü bildiriler.

Konuşmacı: Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 2011.  7 Mayıs 2011 Cumartesi, Proksimal humerus kırıkları

Konuşmacı. Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği , Çekirdek Müfredat Kursu 7 – 8 Ekim 2011 tarihlerinde Başkent Üniversitesi Adana.  Dirsek bölgesi tuzak nöropatileri.

Konuşmacı: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AsistanEğitim Programında.  Proksimal Humerus Kırıklarına Güncel Yaklaşımlar 2012

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Toplantısı. Konuşmacı. Omuz Kırıkları 2013

Oturum Başkanlığı: 23. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Antalya Susesi Otel 29 Ekim-3 Kasım 2013 Sözlü bildiriler

Konuşmacı: 25. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Belek Antalya. 27-Ekim 1 Kasım 2015. Donmuş omuz (Genel yaklaşım ve olgu sunumları) Etyopatogenez ve tanı

Oturum Başkanlığı: Sözlü Bildiriler 24: Rotator manşet sorunları 25. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Belek Antalya. 27-Ekim 1 Kasım

Totek Board Sertifikası ile TOTEK ( Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi) üyesi

TOTBİD ( Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği ) üyesi

TOTDER ( Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği) üyesi

Türk Omuz-Dirsek Cerrahisi Derneği aktif üyesi

TTB (Türk Tabibler Birliği ) üyesi

SECEC  (European Society for Surgery of the Shoulder and Elbow) üyesi

Ayak ve Ayakbileği Cerrahisi Derneği Üyesi

Fotoğraflarından dolayı benim için hastadan öteye olan dansçı arkadaşlarım; sevgili Halil Can Ocak,  Malkhaz Shubitidze, Manuchar Xuhubulava, Lado Tsitashvilli, Buse Özdemir, Özlem Kayaoğlu Ak, Serkan Açari, Yasemin Güray Açari, Can Güngör,  Aziz Erdoğan, Kerem Özgüner, Perit Kuban Yançatoral’a sonsuz teşekkürler.